ក្រុមហ៊ុន THH IMPORT & EXPORT CO., LTD ជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ពន័្ធរបស់ក្រុមហ៊ុន TH GROU ដែលទទួលបានសិទ្ធិចែកចាយ លក់រថយន្តទំនើបម៉ាក PEUGEOT ផ្តាច់មុខតែមួយគត់ ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានរៀបចំសន្និសិទសារព័ត៌មានប្រកាសពីកម្មវិធីដំណើរកម្សាន្ត គ្រួសារ PEUGEOT និងសប្បុរសធម៌ ឆ្នាំ2022 ឆ្ពោះទៅកាន់ ខេត្តស្ទឹងត្រែង ប្រទេសកម្ពុជា និងទីក្រុងប៉ាកសេ ប្រទេសឡាវ នាពេលឆាប់ៗខាងមុខនេះ ជាមួយនឹងក្បួនរថយន្ត PEUGEOT និងអតិថិជនចូលរួមប្រមាណជាង200នាក់។
ការរៀបចំកម្មវិធីដំណើរកំសាន្ត គ្រួសារ PEUGEOT និងសប្បុរសធម៌ ក៏មានការចូលរួមសហការឧបត្ថម្ភពីក្រុមហ៊ុនដែលឈរលើទស្សនៈវិស័យដូចគ្នា និងបានឧបត្ថម្ភកម្មវិធីធំរួមមាន៖ ក្រុមហ៊ុនTotalEnergies Marketing (Cambodia) Co., Ltd ដែលជាក្រុមហ៊ុនប្រេងឥន្ធនៈឈានមុខគេនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា រួមជាមួយ ធនាគារ HONG LEONG BANK ។ ក្រៅពីនេះ ក៏មានការចូលរួមពីសំណាក់ដៃគូសហការឧបត្ថម្ភកម្មវិធីដូចជា ធនាគារ ឯកទេស KB Daehan និងធនាគារ ឯកទេស AEON។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ដំណើរកម្សាន្ត គ្រួសារ PEUGEOT និងសប្បុរសធម៌ លើកទី2 នេះមានរយៈពេល 4ថ្ងៃ 3យប់ គឺចាប់ពីថ្ងៃទី 08 ដល់ថ្ងៃទី 11 ខែធ្នូ ឆ្នាំ2022 ជាមួយនឹងអ្នកចូលរួមប្រមាណ200នាក់ ធ្វើដំណើរជាក្បួន ទៅកាន់ប្រទេសឡាវ។